Çalışma Yaşamı

Çocuk işçiliği 10 yaşa kadar düştü

Mevsimlik tarım işçiliğinde çocuk emeği üzerine saha araştırması yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Pınar Uyan Semerci, tarımda çalışma yaşının 10-11 yaşa kadar düştüğünü belirterek, 12-18 yaş arası çocukların yüzde 73’ünün çalıştırıldığını kaydetti.

Haberi Oku

'Her iş zor ama hamallık daha bir zor'

Mersin yaş sebze ve meyve halinde hamallık yaparak geçimini sağlayan Sırrı Turan, “Her iş zor ama hamallık daha bir zor. İleride felç kalabiliriz; ama mecburuz bu saatten sonra yapabilecek herhangi bir iş yok" dedi.

Haberi Oku

KESK'ten ihraçlara tepki

KESK Ankara Şubeler Platformu, KHK yoluyla ihraç edilmelere tepki gösterdi ve açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın durumuna dikkat çekti.

Haberi Oku

Bayramı grevde karşılıyorlar

Özlük hakları için 32 gündür grevde olan Form Koruyucu Ambalaj Fabrikası işçileri, bayramı grevde karşılıyor. Talepleri kabul edilene kadar grevde olacaklarını belirten işçiler, “Bu bayramda buradayız, bu bayramı unutmayız” pankartı ile işverene mesaj veriyor.

Haberi Oku

PETKİM’de sözleşme imzalandı: İşçilerin talepleri tırpanlandı

PETKİM’de grevin dördüncü gününde sendika ve işveren arasında Socar A.Ş.’nin önerisi doğrultusunda 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yüksek Hakem Kurulu’nun görüşmelerini erkene alması sonrası imzalanan sözleşmede işçilerin talepleri karşılanmazken, Petrol İş Şube Başkanı Ahmet Oktay, sözleşmeyi imzalamak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Haberi Oku

PETKİM 'de yaralanan işçi yaşamını yitirdi

PETKİM'e bağlı Star Rafinerisi'nde, rafineri içerisindeki iki boru arasında kalan Osman Canbulut, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Fabrikanın iş güvenliği departmanı, işçilerin kendi güvenliklerine dikkat etmesi yönünde açıklama yaptı.

Haberi Oku

Torunlar Center TOKİ davası 24 Ekim'e ertelendi

Torunlar Center inşaatında yaşanan asansör faciasıyla ilgili 6 TOKİ yetkilisinin yargılandığı davanın duruşması 24 Ekim'e ertelendi.

Haberi Oku

PETKİM'de işveren, taşeron ve ucuz iş gücü ile daha fazla kar peşinde

PETKİM işçisinin grevi 4’üncü gününde. Yüksek Hakem Kurulu, yasal olarak süresi 7 Ağustos'ta dolacak olan toplu sözleşme görüşmelerini bugüne alması ile birlikte işçilerin taleplerine tırpan vurulması hedefleniyor. 31 gündür eylemde olan Onur Ulu, “PETKİM daha fazla kar elde etmek için çalışan sayısını azaltmak ve daha ucuza mal temin etmenin planlarını yapıyor” dedi.

Haberi Oku

Diam Vitrin işçileri: Ölmek var dönmek yok

Birleşik Metal İş Sendikası'na üye olmak istedikleri için işten çıkarılan ve 12 gündür fabrika önünde kurdukları çadırda eylem yapan Diam Vitrin işçileri, "Ölmek var dönmek yok" dedi.

Haberi Oku

Tutuklama, gözaltı ve 100 bin lira cezaya rağmen eylemlerini Yüksel'e taşıyorlar

İhraçlara karşı başlattıkları eylemin 120’nci gününde 105 kez gözaltına alınan ve 100 bin liranın üzerinde para cezası kesilen Malatyalı 4 eğitim emekçisi eylemlerini Yüksel Caddesi'ne taşıyor.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 54