Gülmen ve Özakça için yaşam nöbeti

MERSİN - Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek amacıyla yaşam nöbeti düzenleyecek.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, KHK ile ihraç edilen ve işlerine geri dönebilmek için başlattıkları süresiz, dönüşümsüz açlık grevinde 100’üncü güne girecek olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakaça için bir günlük yaşam eylemi nöbeti gerçekleştireceğini duyurdu. Eğitim Sen şube binasında yapılan basın toplantısında platform adına konuşan Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Canan Solak, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin kritik aşamasında olduklarını belirterek tutukluluk sürecinin sonlandırılması gerektiğini söyledi.

“Aksi halde, KHK’ler ile yüzbinlerin yaşamalarını cehenneme çeviren AKP Hükümeti, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklarına yönelik gelişecek tüm olumsuzluklardan ve riskten sorumlu olacaktır” diyen Solak, iktidarı hukuksuzluklara, baskılara, saldırılara son veremeye ve ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine dönmelerinin sağlanmasını talep etti.

‘YAŞAM HAKKINI SAVUNUYORUZ’

Solak, açlık grevlerinde yarın 100’üncü gününe girecek olan Gülmen ve Özakça’ya destek vermek amacıyla Eğitim Sen Şube binasında yarın sabah 08.00’den akşam 20.00’ye kadar “Yaşam hakkını savunuyoruz, OHAL kaldırılsın KHL’ler iptal edilsin” talebiyle yaşam nöbeti tutacaklarını ifade etti.