Kamu emekçileri 25 haftadır eylemde

İSTANBUL – KHK ile ihraç edilen KESK'e üye kamu emekçilerinin eylemi 25'inci haftasında işlerine geri dönmek talebiyle devam etti.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu'na (KESK) üye kamu emekçilerinin eylemi 25'inci haftasında devam etti. Haftanın 3 günü Kadıköy ve Bakırköy Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdikleri eylem ile seslerini duyurmaya çalışan kamu emekçileri, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın taleplerinin derhal kabul edilmesini istedi. "Haksız hukuksuz ihraçlara hayır" ile Gülmen ve Özakça'nın fotoğraflarının yer aldığı "Yaşatacağız, biz kazanacağız" pankartları açıldı. Eylem boyunca işlerini geri almak amacıyla başlatılan imza kampanyası için çevreden geçen yurttaşlardan imza toplandı. Sık sık "Nuriye Semih yalnız değildir", "AKP'nin memuru olmayacağız", "Direne direne kazanacağız" sloganları atıldı.

'KİMSEYE BİAT ETMEDİK'

KHK ile ihraç edilen Arif Akkuş, kamu emekçileri adına söz alarak işlerini geri talep ettikleri için 25 haftadır meydanlarda olduklarını vurguladı. Ailelerinin iki kuruşu bir araya getirerek kendilerini okuttuklarını anlatan Akkuş, kimseye biat etmediklerini, herhangi bir yer ile bağlantılı olmadıklarını ve işlerine bir an önce geri dönmek istediklerini aktardı.

Akkuş'un konuşmasının ardından oturma eylemi ile bu haftaki eylem son buldu.