Dünya

Küba'da yolcu uçağı düştü: 39 ölü

Küba'nın doğusunda yer alan Baracoa havalimanından kalkan yolcu uçağının radardan kaybolduğu bildirildi. Havayolu şirketi yetkilileri, uçağın düştüğünü açıkladı.

Haberi Oku

Avrupa ikiye bölündü: Erdoğan kırmızı çizgiyi aştı

AB Dışişleri Bakanları toplantısında üye ülkeler, Türkiye konusunda ikiye bölündü. Alman Bakan Gabriel, müzakerelerin kesilmesini isteyen ülkeleri popülizmle suçlarken, Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Erdoğan'ın "kırmızı çizgiyi" aştığını söyledi.

Haberi Oku

Malta’da kritik zirve: AB dışişleri bakanları Türkiye'yi görüşecek

Avrupa Birliği dışişleri bakanları Malta’da buluşuyor. Toplantının gündem başlıklarından biri Türkiye ile ilişkilerin geleceği. Toplantıya Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da katılıyor.

Haberi Oku

Londra ve Berlin’de hareketli saatler

Londra’da elinde bıçak olan bir kişi polis tarafından yakalandı. Berlin'de de polise saldıran bir kişi, müdahale sonucunda vurularak yaralandı.

Haberi Oku

'Moskova, Türkiye'nin Kürt güçleri vurmasından endişe duyuyor'

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye’nin Rojava saldırısına tepki göstererek, “Kürt güçlerinin IŞİD’e karşı verilen savaşta en etkili askeri güç” olduğunu söyledi ve ekledi: "Moskova, Türkiye'nin Kürt güçleri vurmasından endişe duyuyor."

Haberi Oku

Avrupa Parlamentosu özel Türkiye zirvesi istedi

Parlamenter sistemi sonlandıracak ve Erdoğan’ın yetkilerini genişleten anayasa referandumuna ilişkin Avrupa’da itirazlar sürüyor. Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi'nden özel Türkiye zirvesi istedi.

Haberi Oku

Merkel'den Türkiye'ye: AKPM değerlendirmesini göz önünde bulundurun

Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) değerlendirmesini göz önünde bulundurmalı" dedi.

Haberi Oku

Yerliler sokaklara indi: Topraklarımızı geri verin

‘Topraklarımızı geri verin’ diyen Brezilyalı yerliler polisin silah ve gaz bombasına karşı ok ve yaylarıyla eylem yaptı.

Haberi Oku

İbadi Türkiye’yi uyardı: Bir daha olmasın

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Türkiye’nin Şengal saldırısı için “Saldırı Irak’ın toprak bütünlüğüne yapılmıştır” diyerek, sınır ve egemenlik ihlalinin bir kez daha tekrarlanmaması gerektiğini, aksi durumda sessiz kalmayacaklarını söyledi.

Haberi Oku

Çipras'tan kreditörlere şartlı uzlaşma mesajı

Yunanistan Başbakanı Çipras, ülkenin kreditörlere olan borcunun hafifletilmemesi halinde kurtarma paketi reformlarının uygulanmayacağını söyledi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 37