Dünya

Macron: Suriye’de Rusya ile çalışmaya hazırız

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın yerine geçecek meşru bir isim olmadığını ve savaşı bitirmek için Rusya ile çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Haberi Oku

Erdoğan'a aranan salon bulunamıyor

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, G20 Zirvesi'nden sonra Almanya'da konuşma yapması planlanan etkinlik için farklı kentlerden olumsuz yanıtlar geldi. İki kentten daha benzer gerekçeyle rezervasyon başvurusu geri çevrildi.

Haberi Oku

Kati Piri: Türkiye'ye karşı tek koz ekonomi

Avrupa Komisyonu, Türkiye ile gümrük birliği görüşmelere başlamak için AB Konseyi’nden talep ettiği yetkiyi henüz alamadı. AP Türkiye Raportörü Kati Piri, “Şu aşamada, eğer Türk hükümeti üzerinde hala elimizde koz varsa, itibar kaybettiğimiz için bu katılım sürecinde değil, ekonomik tarafta. Dolayısıyla Gümrük Birliği çok önemli” dedi.

Haberi Oku

Meclis onayladı: Alman askerleri İncirlik'ten çekiliyor

Alman askerlerinin İncirlik üssünden çekilmesini öngören teklif Almanya Meclisi'nden geçti. Karar 569 parlamenterin bulunduğu Meclis'te 461 oyla alındı.

Haberi Oku

Hamburg polisinden Erdoğan'ın korumalarına uyarı

G20'ye hazırlanan Hamburg polisi, Washington'daki gibi bir koruma krizinin yaşanmasına izin verilmeyeceğini açıkladı. DW Türkçe'ye konuşan polis sözcüsü, korumaların göstericilere müdahale yetkisinin olmadığını belirtti.

Haberi Oku

Fransa'da yolsuzluk iddiası üst üste istifa getirdi

Fransa'da Macron kabinesinden iki bakan daha istifa etti. Savunma Bakanı Goulard'dan sonra Adalet Bakanı François Bayrou ve AB Bakanı Marielle de Sarnez de yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifa etti.

Haberi Oku

Fransa silah ruhsatında değişikliğe gidiyor

Paris'te patlayıcı yüklü kamyonetle polis arabasına çarpan saldırganın silah ruhsatının olduğunun anlaşılması üzerine ülkede yeni düzenlemeler yapılacağı açıklandı. Basında, yeni terör yasasına dair ayrıntılar yer aldı.

Haberi Oku

Körfez’de kral değişikliği

Körfez’de diplomatik kriz sürerken, Suudi Arabistan kral değişikliğine gitti. Krallığı, Veliaht Prens Muhammed bin Nayif'in yerine Kral Selman'ın oğlu Muhammed bin Selman'ın getirilmesi yönünde karar aldı.

Haberi Oku

Brüksel'de canlı bomba paniği

Brüksel'de bulunan merkez tren istasyonunda patlama sesleri duyuldu. Polis, canlı bomba yeleği giyen bir kişinin vurulduğunu duyurdu. Tren seferleri durduruldu.

Haberi Oku

Piri: Müzakereler ve fonlar askıya alınabilir

AP, raportör Kati Piri tarafından hazırlanan Türkiye raporu kabul etti. Hak ve özgürlükler konusunda endişelerini dile getiren Piri, “Anayasa paketi değişmeden uygulanırsa, Türkiye ile üyelik müzakereleri askıya alınabilir” dedi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 50