Dünya

Trump, Obama'nın iklim politikasını bitiriyor

ABD Başkanı Donald Trump, eski Başkan Barack Obama döneminde yürürlüğe giren iklim değişikliği politikalarını değiştiren bir kararnameye imza attı.

Haberi Oku

Putin ve Ruhani Moskova'da görüştü

Rusya Devlet Başkanı Putin ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kremlin Sarayı'nda bir araya geldi.

Haberi Oku

Alman vekil Wagenknecht'tan Cumhurbaşkanına ağır suçlama: Erdoğan bir terörist

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Avrupa ülkelerine yönelik sözlerine tepki gösteren Alman Sol Parti’li Sahra Wagenknecht, “Bunu bir terörist söylüyor” suçlamasında bulundu.

Haberi Oku

AB yardımları kesebilir!

Avrupa Ülkeleri ile referandum üzerinden yükselen kriz, Türkiye’ye yaptırım olarak dönebilir. Brüksel, Türkiye'ye reformları teşvik etmek için verilen milyar euroluk yardımı kesmeyi planladığı belirtildi.

Haberi Oku

AKPM: Rusya ve ABD masaya oturursa Suriye sorunu çözülür

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt, Moskova ve Washington'un masaya oturması durumunda Suriye sorununun çözüleceğini belirtti.

Haberi Oku

'Türkiye sınırlarını aşan bir felakete gitme potansiyeli taşıyor'

İngiltere Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi'nden Türkiye hakkında hazırlanan bir raporda, adil, özgür ve inandırıcı bir referandum sürecinin olmadığına dikkat çekilerek, “Türkiye'nin sınırlarını da aşan bir felaket getirme potansiyeli taşıyor” cümlelerine yer verildi.

Haberi Oku

Tillerson'ın ziyaret tarihi belli oldu

ABD Dışişleri Bakanlığı, bir süredir farklı ülkelere ziyarette başlayan Bakan Tillerson'ın 30 Mart'ta Türkiye'yi ziyaret edeceğini açıkladı.

Haberi Oku

ABD'de kritik yasa oylamadan hemen önce geri çekildi

ABD Başkanı Donald Trump’ın ilk büyük sınavı olarak görülen sağlık sigortası yasa tasarısına yönelik kritik oylama TSİ 23.45’te başlayacağı duyuruldu ancak tasarı oylanmaya başlamadan hemen önce geri çekildi.

Haberi Oku

Suriye: Bizimle koordinasyonsuz Rakka müdahalesi meşru olmaz

Suriye'nin BM Büyükelçisi Beşar Caferi Rakka'ya ABD ya da Türkiye tarafından Suriye'nin dahil olmayacağı bir operasyonun meşru olmayacağını söyledi.

Haberi Oku

İsviçre'de 'Türkiye'ye casusluk' soruşturması

İsviçre, ülkede yaşayan Türkiye kökenliler hakkında MİT tarafından bilgi toplandığı iddiaları üzerine soruşturma başlattı. Savcılık açıklamasında, “siyasi casusluğa dair somut şüphe” bulunduğu kaydedildi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 29