Ekonomi

İzmir esnafı can çekişiyor!

“Can çekişiyoruz” diyerek yaşanan ekonomik krize dikkat çeken İzmirli esnaflar, ekonominin düzelmesinin tek çaresinin barış olduğuna işaret ederek, “Savaşa ve silaha para yatırılmazsa ekonomi düzelir” dedi.

Haberi Oku

Kepenk indiren şirket sayısı arttı

2016 yılında, 2015 yılının aynı dönemine göre kurulan şirket sayısında yüzde 4.5, kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısında yüzde 10.83, kurulan kooperatif sayısında ise yüzde 16.3 oranında düşüş yaşandı. Aralık ayında kapanan şirket sayısı Kasım ayına göre yüzde 61 artış gösterdi.

Haberi Oku

SocGen'in analisti Kalen: Dolar zirve yapacak

Paris merkezli finans kuruluşu SocGen analisti Kalen, Dolar/TL için güncellenmiş tahminini yılın ilk çeyreğinde 3.95 ile zirve yapacağı öngörüsünde bulundu.

Haberi Oku

Türkiye’nin imajı turizmde umut tüketiyor

Son bir yıl içerisinde İzmir'e gelen turist sayısında yüzde 44 düşüş yaşandı. Türkiye’nin olumsuz imajına dikkat çeken ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, “Avrupa ülkelerinde, hedef pazarlarda ciddi bir halkla ilişkiler ve tanıtım kampanyasına girişmeli, devlet yerel yönetimler ve turizm sektörüyle işbirliği yapmalı” dedi.

Haberi Oku

Harran Ovası betonlaşıyor

Tarım havzası olarak bilinen Urfa verimli topraklarını kaybediyor. Tarım politikalarını değerlendiren Doç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen, Harran Ovası'nda 50 bin dekarlık tarım alanının betonlaştığı bilgisini verdi.

Haberi Oku

Dolar yeniden tırmanışa geçti

Güne sakin başlayan ve öğleden önce rölantide geçiren piyasalar öğlenden sonra hareketlendi. Dolar 3.84’ün üzerine çıktı.

Haberi Oku

Dolar 3.83’ün üzerine çıktı

Güne sakin başlayan ve ilk yarısın rölantide geçiren piyasalar öğlenden sonra hareketlendi. Dolar 3.83’ün üzerine çıktı.

Haberi Oku

Kriz var, başkanlık yok!

Kadir Has Üniversitesi Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması'na göre, toplumun yüzde 71.7’si ekonomik kriz olduğu görüşünde, “Başkanlık sistemi”ni isteyenlerin oranı ise yüzde 32,5'te kaldı.

Haberi Oku

Şire Pazarı'nda işler acı!

Adıyaman'ın Şire Pazarı'nda işlerin geçen yıla göre yarıya düştüğünü söyleyen Şire ve Peynirciler Derneği Başkanı Ali Rıza Özçakmak, "Esnafın durumu iyi olmadığı gibi gün geçtikçe de kötüye gidiyor. Pazarımızdaki 3 arkadaşımız iflas edip, kepenk kapattı" dedi.

Haberi Oku

Malatya’da kayısı piyasası durgun

Dünya kayısı ihtiyacının neredeyse tamamını karşılayan Malatya’da üreticiler pazar alanı bulamıyor. Kentte üreticiden aldığı kayısıyı dünya ülkelerine ihracat eden Medet Kılınç, yaşanan durumu iç ve dış siyasette yaşanan gerginliğe bağladı.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 18