Ekonomi

Fabrikasyon üretime karşı aşkla direniyor

Milas’ta 25 metrekarelik dükkanında 38 yıldır büyük bir aşk ve sabırla pamuk yorgan dikerek geçimini sağlayan Yalçın Günaydın, fabrikasyon üretim olan elyaf yorganlara karşı iğnesiyle direniyor.

Haberi Oku

Esnaf kadınlar: ‘Hayır’la ekonomi düzelecek

Ekonomik krize dikkat çeken esnaf kadınlar, bunun düzelmesi için savaş politikasının son bulması gerektiğini vurguladı. Kadınlar, düze çıkmanın yolu ise referandumda “Hayır” demek olduğunu söyledi.

Haberi Oku

İnşaatçılar Türkiye’nin geleceğinden umutlu değil

Devletin dış siyasetinden kaynaklı oluşan krizden inşaat sektörünün de nasibini aldığını kaydeden müteahhitler, "Türkiye'nin geleceğinden umutlu olmadıkları için yatırım yapmıyorlar" dedi.

Haberi Oku

Kriz tarlada çalışan işçiyi vurdu

Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz tarlalarda çalışan işçileri de vurdu. İşçiler ve elçiler para alamadıklarını belirterek, emeklerinin hiçe sayıldığını dile getirdi.

Haberi Oku

Köylülerin ‘Hayır’ gerekçesi: Hayvanlarımı hükümetten daha çok seviyorum

Sürekli zamlanan mazot, yem ve saman fiyatlarından yakınan köylüler ilginç gerekçelerle “Hayır” diyor. Biri “Hayvanlarımı bu hükümetten daha çok seviyorum. Onlar için de ‘Hayır’ diyeceğim” derken, bir başka köylü, “Köyde tek inek sahibi olsam sütü 5 TL’ye, ineği 10 bin TL’ye satarım kim ne diyebilir. O yüzden bu adamın tek olması hoş değil” dedi.

Haberi Oku

Her 6 patrondan biri kayıt dışı

TÜİK verilerine göre, 2016'da herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna kaydı olmayan işveren sayısı yüzde 29,6 artışla 197 bine çıktı. Buna göre, geçen yıl her 6 işverenden biri kayıt dışı faaliyet gösterdi.

Haberi Oku

Van’da konut satışı tamamen durdu

Yıla hızlı başlayan ve yüzde 13 artış gösteren konut satışları ikinci ayda duraksadı. Konut satışlarında en sert düşüş Van’da yaşandı. Geçen yıl Şubat ayında 3 bin 636 konut satışı yapılırken, bu yılın aynı ayında sadece 338 konut satılması dikkat çekti.

Haberi Oku

Gemlik zeytini yok oluyor!

Lezzeti ile dillerde tat bırakan ünlü Gemlik zeytini, üreticinin kazanamadığı, tüketicinin ise aradığı lezzeti bulamadığı bir dönem yaşıyor. Gemlik zeytini satan ve üreticisi de olan Mustafa Bektaş, "Gemlik zeytini öldü ölecek. Biz de kendimizi kurtarmak için ya üçkağıtçılık yapacağız ya da kazanmadan bekleyeceğiz" dedi.

Haberi Oku

Esnaf böylesini görmedi!

Ekonomik kriz ve ülkedeki savaştan dolayı iş yapamaz hale gelen merkezlerden biri olan Medine Pasajı esnafı da iflasın eşiğinde. Pasajın 26 yıllık esnafı Sabri Berlik, birçok devalüasyon geçirdiklerini ancak bu kadar sıkıntı yaşamadıklarını belirtti.

Haberi Oku

Türkiye’nin son rotası krallık ve sultanlıklar!

Komşuları ve AB ülkeleriyle yaşadığı diplomatik ve ekonomik krizde çıkış yolu arayan Türkiye, dış ticaretteki rotasını sultanlık ve krallıklarla yönetilen ülkelere çevirdi. Yeni partnerler arasında Fildişi Sahilleri, Gine-Bissau, Gambiya, Brunei Sultanlığı, Ekvator Ginesi ve Cibuti Cumhuriyeti gibi ülkeler var.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 27