Güncel

Belediye eşbaşkanları Özdemir ve Akel hakkında gözaltı kararı

Görevden uzaklaştırılan Batman Belediyesi Eşbaşkanları Gülistan Akel ile Sabri Özdemir hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Haberi Oku

Hozat kırsalına top atışı

Hozat Tugayı’ndan kırsal alana doğru top atışı yapılıyor.

Haberi Oku

HDP’den Çınar’da halk toplantısı

HDP tarafından Çınar ilçesinde çok sayıda yurttaşın katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Haberi Oku

Gülsüm Elvan ve kızı suç duyurusunda bulunacak

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eyleminde, ters kelepçeyle gözaltına alınırken kolu kırılan Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan ve ablası Özge Elvan suç duyurusunda bulunacak.

Haberi Oku

Kadıköy'deki cinsel saldırıya 17 yıl hapis istemi

Kadıköy'de tuvaletin yerini soran P.K.'ye cinsel saldırıda bulunan H.A. hakkında tamamlanan iddianamede, 12 yıldan 17'yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Haberi Oku

Viranşehir'de İHA düştü

Viranşehir’de mısır tarlasına İnsansız Hava Aracı düştü.

Haberi Oku

'Basına saldırılar Özgür Gündem'le başladı'

Kapatılan Özgür Gündem gazetesi Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya'nın bir yıldır cezaevinde tutulduğunu belirten gazeteci arkadaşı Reyhan Hacıoğlu, "Basına yönelik saldırılar Özgün Gündem ile başladı. Aslında İnan, darbenin tablosu gibi. Bir gazeteci daha o cezaevine girmeden dayanışmayı büyütmeliyiz" çağrısında bulundu.

Haberi Oku

Yüksel eylemcilerinden polislere: Siz de ihraç edileceksiniz

Yüksel Caddesi’nde 286’ncı gününde devam eden, “İşimizi geri istiyoruz” eylemine müdahale eden polislere tepki gösteren eylemciler, “Sizin arkadaşlarınız ihraç edildi, bir gün siz de edileceksiniz ve arkanızda hiç kimse olmayacak” dedi.

Haberi Oku

MEB'in müfredatına karşı kitap kampanyası

Toplumcu Mimarlar ve Mühendisler evrim ve felsefenin Milli Eğitim Bakanlığı müfredatından çıkarılmasına tepki göstermek amacıyla kitap kampanyası başlattı.

Haberi Oku

Irmak: Sur ve Hasankeyf için sesimizi yükseltelim

Tutuklu HDP’li vekil Selma Irmak, halka “hükümetin Sur ve Hasankeyf’teki yıkım politikalarına karşı sesini yükseltme” çağrısı yaptı.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 1.233