Güncel

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı, Sarraf soruşturmasından ABD'de gözaltına alındı

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, Rıza Sarraf soruşturması kapsamında New York JFK havaalanında gözaltına alındı.

Haberi Oku

‘Katiller bulunsun, Roboski bir daha asla!’

Roboski katliamının 63’üncü ayının basın açıklamasında konuşan Mahmut Konuk, cezalandırılmayan her katliamın bir sonraki katliamın da devam ettirici unsuru olduğuna dikkat çekerek, “En son 23 yaşındaki bir genç olan Kemal Kurkut, Diyarbakır’da Newroz’da sırtından kurşunlanarak öldürüldü” şeklinde konuştu.

Haberi Oku

İzmir ve Ankara'da gözaltılar protesto edildi

İzmir’de sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında11 kişinin gözaltına alınması protesto edildi. Ankara’da da Kaldıraç ve AKA-DER, söz konusu gözaltılara tepki gösterdi.

Haberi Oku

HDP’nin ‘Hayır’ çalışmaları sürüyor

HDP’nin referandum çalışmaları köy köy, ilçe ilçe ve mahalle mahalle devam ediyor. Aynı amaçla Van’da da "Hayır" kampanyası kapsamında düzenlenen gençlik şöleninde binlerce genç "Hayır" dedi.

Haberi Oku

Görümlü Belediye Eşbaşkanı Rüzgar tahliye edildi

Görümlü Belde Belediye Eşbaşkanı Abdulgafur Rüzgar tahliye edildi.

Haberi Oku

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kürt bayrağı açıklaması: Doğru bulmuyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Kerkük'e, Federe Kürdistan'dan bayrağı asılmasına dair, "doğru bulmuyoruz, endişeyle karşılıyoruz" açıklaması yaptı.

Haberi Oku

Prof. Neşe Yıldıran'ın da görevine son verildi

Barış İçin Akademisyenler bildirisinden imzasını çekmeyen Prof. Dr. Neşe Yıldıran'ın Işık Üniversitesi’ndeki görevine son verildi.

Haberi Oku

PSAKD Başkanı: Erdoğan'ın 'Han' dediğine biz 'Katil' diyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim'i "Padişah olduğu zaman Osmanlı'nın toprağı 18 milyon metre kareydi" şeklinde savunması Alevi örgütleri tarafından tepkiyle karşılandı. Aleviler, "Yavuz bir Alevi katilidir, Alevilerde itibarı yoktur" diye karşılık verdi.

Haberi Oku

‘Kürtlerin geleceği yok edilmeye çalışıldı’

DBP İzmir İl Örgütü, "Demokrasi Mücadelesinde Hakikat Arayışı" adlı panel düzenledi. Panelde konuşan 78'liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can, "Cizre'yi Nusaybin'i yaşadık orası işte Diyarbakır cezaeviydi. Orada bir isyan bastırmak adı altında Kürt'lerin geleceği yok edilmeye çalışıldı" diye konuştu.

Haberi Oku

‘KCK Ana Dava’da ceza yağdı

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8 yıldır görülen 154 sanıklı “KCK Ana Dava”da 111 kişiye ceza yağdı. Mahkeme 16 kişiye 21’er yıl, 95 kişiye 1 yıl 2 aydan 18 yıla kadar hapis verdi. 43 sanık beraat etti.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 544