Güncel

Maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

Elazığ'ın Alacakaya İlçesi Kapin bölgesindeki özel bir şirkete ait maden ocağında meydana gelen göçükte 1 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi yaralandı.

Haberi Oku

‘Uyuşturucuya, asimilasyona ve çeteleşmeye hayır’

HDP İzmir Gençlik Meclisi, "Uyuşturucuya, asimilasyona ve çeteleşmeye hayır" adlı panel gerçekleştirdi. Panelde konuşan Psikolog İbrahim Ovgun, madde kullanımı sonucunda merkezi sinir sisteminde normale dönmeyecek kalıcı hasarlar vereceğini ifade etti.

Haberi Oku

Siirt’teki yasak 15 gün uzatıldı

Siirt’in Eruh ilçesinde geçici özel güvenlik bölgesi olarak ilan edilen alanlardaki yasak 15 gün uzatıldı.

Haberi Oku

Gözaltı ve tutuklamalar sürüyor

Mersin’de farklı tarihlerde yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 35 kişiden 9’u tutuklandı. Siirt'te de Saritepe köyünde yapılan eş zamanlı ev baskınlarında 4 kişi gözaltına alındı.

Haberi Oku

Emniyette darp edilen gazeteci hastaneye götürülmüyor

Diyarbakır'da darp edilerek gözaltına alındığı belirtilen gazeteci Hayati Yıldız ile görüşen avukatı Gulan Çağın Kaleli, müvekkilinin elmacık kemiğinde çatlak oluştuğu ve doktor tarafından sevk edilmesine rağmen hastaneye götürülmediğini aktardı.

Haberi Oku

'Toplumsal normlar kadınların aktivitelerini de engelliyor'

KHK ile Kocaeli Üniversitesi’nden ihraç edilen Akamisyenler kurdukları Kocaeli Dayanışma Akademisi (KODA) bu hafta Prof. Nilay Etiler'in ' Toplumsal Cinsiyet Bakış Açısından Kadınlarda Fiziksel Aktivite ' başlıklı konu ile derslere devam edildi.

Haberi Oku

Eğitim Sen, üyelerine verilen cezalara tepki gösterdi

Adana’da alanlara çıkan emekçiler, eğitim emekçilerine yönelik cezaları protesto etti.

Haberi Oku

Yüksekdağ: Vekilliğimizi düşürecek olan halktır

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, vekilliğinin düşürülmesine ilişkin avukatları aracılığı ile gönderdiği mesajında, "Vekilliğimizi düşürecek olan da halktır. Gerisinin bizim için hiçbir hükmü yoktur" dedi.

Haberi Oku

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni ateşe veren kişi yakalandı

Kadıköy’de bulunan Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni ateşe veren M.A. Aligül Sancaktepe'deki evinde gözaltına aldı.

Haberi Oku

‘KCK Van Ana Davası’ ertelendi

“KCK Van Ana Davası”nda 5 yıl önce tutuklanan ve daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bekir Kaya’nın da aralarında yargılandığı davanın Yargıtay’da görülen duruşması ertelendi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 382