Kadın

HDP Kadın Meclisi: Demokratik bir cumhuriyeti inşa etmeye cesaretimiz var

“İlan ediyoruz ki barışı ve demokratik bir cumhuriyeti inşa etmeye cesaretimiz ve gücümüz var” diyen HDP Kadın Meclisi, “Toplumsal sorunlar, savaş ve inkâr politikaları ile çözülemez" diyerek, Öcalan üzerindeki tecride son verilmesini istedi.

Haberi Oku

Günlük 40 TL'ye emekleri sömürülen kadınlar...

Mevsimlik tarım işçisi olarak memleketlerinden Adana'ya gelen kadınlar, 15 saat çalışmalarına rağmen günlük 35-40 TL kazanıyor. Doldurdukları çuval başına 5 TL kazanan soğan işçisi kadınlar, emeklerinin karşılığını alamamaktan yakındı.

Haberi Oku

Feminerva kadın dergisi çıktı

Kampüs Cadıları öncülüğünde bir araya gelen kadınların hazırladığı Feminerva kadın dergisinin ilk sayısı çıktı.

Haberi Oku

7 üreten kadın bir yılda 97 üreten kadına çıktı

Bayındır'da erkeklerin kurduğu 12 kooperatif bir bir kapanırken, 7 kadınla başlayan "Doğal Ürünler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi" ise 97 aktif üreten ortağa ulaştı. Kadınlar, “Erkekler batırırken, biz bir yılda onların imkansız dediği her şeyi yaptık" dedi.

Haberi Oku

Sığınmaevinin piknik alanına dönüştürülmesine tepki

Kayyum atanan Akdeniz Belediyesi’nde kadınların büyük zorluklarla oluşturduğu İştar Kadın Merkezi ve Kadın Sığınmaevi’nin kapatıldığını hatırlatan psikolog Fahriye Cengiz, “Kayyum ile beraber hem hizmet veren hem de hizmet alan kadınlar mağdur edildi” dedi.

Haberi Oku

Psikolog Okur: Cinsel istismar eğitimle ortadan kalkabilir

İstanbul Anadolu Adliyesi’nden aldıkları 800 adet çocuğa yönelik cinsel istismar tutanağını inceleyen Psikolog Şeyma Okur, insanların eskisi gibi sessiz kalmamasının cinsel istismarı görünür kıldığını belirterek, cinsel istismarın ancak eğitim ile ortadan kalkabileceğini söyledi.

Haberi Oku

Kadın sığınmaevi piknik alanına çevrildi

Akdeniz Belediyesi’ne atanan kayyumun kadın politikalarına dikkat çeken Mersin Kadın Platformu, kilit vurulan kadın sığınmaevinin, belediye çalışanlarının piknik alanına çevrildiğini kaydetti.

Haberi Oku

'Boşanma Komisyonu kurulduktan sonra bin 162 kadın öldürüldü'

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu İzmir Temsilcisi Sanem Deniz Kural, Meclis Boşanmaları Önleme Komisyonu'nun kurulduğu 14 Ocak 2016 tarihinden bu yana bin 162 kadın cinayetinin işlendiğini belirtti.

Haberi Oku

Şiddete karşı direndi, kendi işinin sahibi oldu

Eşinin ikinci evliliğini kabul etmediği için 5 yıllık evliliği boyunca şiddete maruz kalan Dilber Barut, erkek ve toplum baskısına karşı gelerek, kendi ayaklarının üzerinde durmak için saç ekmeği yaparak kendi işinin sahibi oldu.

Haberi Oku

Yasemin Çakal’ın cinsel şiddet gördüğü belgelendi

Sistematik şiddet gördüğü eşi Özkan Kaymaklı’ya özsavunma uygulayan Yasemin Çakal davasında beklenen Adli Tıp Ana Bilim Dalı Raporu’nda Çakal'ın cinsel şiddete maruz bırakıldığı belgelendi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 48