Kadın

Diyarbakır'daki 8 Mart etkinlikleri 1 hafta sürecek

TJA Diyarbakır bileşenleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kentte 1 hafta boyunca etkinlik düzenleyeceklerini, 8 Mart günü ise büyük miting olacağını duyurdu.

Haberi Oku

HDP Kadın Meclisi: Saltanatlar çöker geriye kadınların direnci kalır

Yüksekdağ’ın vekilliğinin düşürülmesine tepki gösteren HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Dilan Dirayet Taşdemir, bu tanımadıklarını belirterek, “Yüksekdağ’ın vekilliği meşruiyetini Saray ittifaklarından almadı, onunla da kaybetmeyecek. Saraylar yıkılır, saltanatlar çöker geriye kadınların dayanışması ve direnci kalır” dedi. İstanbul, Van ve Siirt'te de tepki açıklamaları yapıldı.

Haberi Oku

TJA'dan Yüksekdağ'ın vekilliğinin düşürülmesine tepki

TJA, Yüksekdağ'ın milyonların seçtiği, irade olarak kabul ettiği bir siyasetçi olduğu ve öyle kalacağını belirterek, vekilliğin düşürülmesini özgür, eşit yaşama yönelik bir saldırı olarak ele aldıklarını kaydetti.

Haberi Oku

Bir şarkı da İzmirli kadınlardan: Hayır dersem çık git

Praksis Müzik Atölyesi'nde yeni oluşturulan kadın müzik grubunun ilk bestesi “Hayır” oldu. İktidarın sürekli kadınlara dönük saldırgan tutum içinde olduğunu söyleyen grup üyelerinden Dilan Taşdemir, böyle bir iktidara “Evet” demeyeceklerini söyledi.

Haberi Oku

Somalı kadınların acısı da öfkesi de büyük

Eşlerini maden faciasında yitiren kadınlar, toplum tarafından adeta baskı cenderesine alınmış durumda. Derya Girgin, "Toplum baskısı denen şey çok kötü" derken, Gülsüm Çolak ise, "Sadece ölenler için değil kadınlar için de adalet istiyoruz" dedi.

Haberi Oku

Körfez Kadın Platformu 'Hayır'larını açıkladı

Körfez Kadın Platformu, referandumda anayasa değişikliğine “Hayır” diyeceğini açıkladı. Anadolu Kadın Hareketi Sözcüsü Birsen Tem, "Tüm annelerin acısı ortaktır. Benim ölüm senin ölün ayrıştırmasına 'Hayır' diyoruz" dedi.

Haberi Oku

Kadınlar 8 Mart deklarasyonunu açıkladı: Her yer direniş alanı olacak

TJA, DBP, HDK ve HDP kadın meclisleri, 8 Mart deklarasyonunu açıkladı. 1857’de New York’ta 129 kadın işçiyi yakarak katleden erkek zihniyetinin bugün kadınları Cizre ve Sur’da bodrumlarda katletmeye devam ettiğini belirten kadınlar, her yeri direniş ve 8 Mart alanlarına dönüştüreceklerini aktardı.

Haberi Oku

TJA: Diyarbakır ve Batman mitingleri 8 Mart’ta yapılacak

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Diyarbakır ve Batman’da düzenleneceği açıklanan miting tarihleri değişti.

Haberi Oku

Dersim’de 8 Mart'ın startı verildi

Dersim Kadın Platformu, “Demokratik bir anayasa, barışçıl bir ülke ve gerçek bir adalet için OHAL’de hayır” sloganıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çalışmalarının startını verdi.

Haberi Oku

KHK mağduru Adıyamanlı kadınlar: Demokratik anayasa için 'Hayır'

KHK ile kapatılan Adıyaman'daki Kadın Yaşam Derneği yönetici ve üyeleri, daha geniş, katılımcı, demokratik ve özgürlüklere daha çok yer veren bir anayasanın yapılması için referandumda "Hayır" diyecek.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 24