İstanbul Kitap Fuarının teması belirlendi

İSTANBUL - 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın teması "Edebiyat iyi ki varsın" olarak belirlendi. Fuarın Onur Yazarı ise Ayla Kutlu.

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 04-12 Kasım tarihleri arasında Büyükçekmece'de bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevinin katılımı beklenen fuarda, 9 gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak. Fuarın teması ise “Edebiyat, iyi ki varsın” olarak belirlendi.

ONUR YAZARI: AYLA KUTLU

TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla yazar Sayın Ayla Kutlu 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlendi. Fuar süresince Kutlu’nun yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli panel ve söyleşiler düzenlenecek.

ONUR KONUĞU: GÜNEY KORE

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 36'ncı yılında Kore’yi konuk etmeye hazırlanıyor. Uluslararası Salon kapsamında fuarın ilk 4 günü (4-7 Kasım) açık olacak Kore ülke standında Kore edebiyatı ve kültürüne yer verilecek. Onur Konuğu ülke etkinlikleri kapsamında söyleşi, panel, yayıncılarla profesyonel buluşmalar ve çocuk etkinlikleri düzenlenecek.

Onur Konuğu Kore’nin önde gelen yazarları, İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak. Ayrıntılı etkinlik programı ve davetli yazar listesi Eylül ayı içerisinde İstanbul’da düzenlenecek basın toplantısında açıklanacak.