Politika

AKPM Genel Sekreteri: Tutuklu gazeteciler ve vekiller önceliğimiz

HDP’li Filiz Kerestecioğlu’nun sorularına cevap veren AKPM Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, “Tutuklu gazeteciler ve milletvekilleri Avrupa Konseyi için öncelikli gruplardır" dedi.

Haberi Oku

MHP Genel Başkan Yardımcısı: AKP artık MHP çizgisine geldi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenen Tanrıkulu, AKP'nin güvenlik, savunma ve Fırat Kalkanı gibi dış politikalarına dikkat çekerek, “AKP artık MHP çizgisine geldi” dedi.

Haberi Oku

Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na: Bu sevdadan vazgeç

Başbakan Binali Yıldırım, Adalet Yürüyüşü’nde olan Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Bu sevdadan vazgeç, gideceğin yer çıkmaz sokaktır” dedi.

Haberi Oku

Bahçeli’den CHP’ye gözdağı: OHAL devam etmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Neden kaldıralım ki” dediği OHAL’in sürmesi gerektiğini belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, OHAL’in kaldırılmasını isteyenleri darbeci olmakla suçlayarak, CHP’ye gözdağı verdi.

Haberi Oku

Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Berberoğlu tutuklanmadan önce cezaevinde hazırlık yapıldığına dair bilgi aldık” sözlerine yanıt veren Adalet Bakan Bekir Bozdağ, "Bu açık bir yalan, daha da ötesi açık bir iftiradır. İspat et gereğini yapalım” dedi.

Haberi Oku

Baydemir: HDP 2 yıldır adalet için yürüyor

Urfa'da partisinin bayramlaşma programında konuşan HDP Sözcüsü Osman Baydemir, "HDP, eşitlik, adalet ve özgürlük yürüyüşünü 2 yıldır yürütüyor" dedi.

Haberi Oku

CHP’den HDP’ye davet: Sizi de aramızda görmek isteriz

Savaş politikaları nedeniyle AKP ve MHP’le bayramlaşmayan HDP, CHP, DSP ve Saadet Partisi heyetlerini kabul etti. Adalet Yürüyüşü ve tutuklu vekillerin durumunun konuşulduğu bayramlaşmada CHP heyeti, HDP’yi yürüyüşe davet etti.

Haberi Oku

KNK heyetiyle görüşen Ayhan: Birlik Ortadoğu sorunlarını çözer

Hewler’de KNK yetkileriyle görüşen HDP heyetinden Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Kürtlerin birlik için derhal ulusal kongresini toplaması gerektiğinin altını çizerek, Kürt birliğinin Ortadoğu’daki sorunlara çözüm olacağını söyledi.

Haberi Oku

Türk: Kürtlerin birliği için tarihi bir fırsat doğdu

Ömrünün büyük bölümünü Kürtlerin ulusal birliğine adayan deneyimli Kürt siyasetçi Ahmet Türk, Kürtlerin dünyada potansiyel bir güç ve aktör olduğunu belirterek, Kürtlerin birliği için tarihi bir fırsatın doğduğunu söyledi. Türk, “bağımsızlık referandum” için de neyi getirip götüreceğinin hesaplanması gerektiğinin altını çizdi.

Haberi Oku

Erdoğan: NATO’nun gözden geçirilmesi lazım

ABD'nin Rakka operasyonu için YPG'ye gönderdiği silahlara ilişkin itirazlarını sürdüren AKP Genel Başkanı Erdoğan, "NATO'nun yeniden gözden geçirilmesi lazım" dedi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 147