Politika

Erdoğan Nêçirvan Barzani ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Federal Kürdistan Bölgesi Başbakanı Nêçirvan Barzani'yi Yıldız Mabeyn Köşkü'nde kabul edecek.

Haberi Oku

Erdoğan: ABD’den dayanışma bekliyoruz

Suriye ve Şengal’e yönelik hava saldırısına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile 16 Mayıs'ta görüşeceğini hatırlatarak, “ABD'li dostlarımızdan beklentimiz, ülkemizin karşı karşıya kaldığı tehditleri iyi anlamalı ve gereken dayanışmayı göstermelidir" dedi.

Haberi Oku

CHP'den AİHM'e referandum başvurusu

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, 16 Nisan'da yapılan anayasa değişikliği referandumuyla ilgili AİHM’e itiraz başvurusu yaptı.

Haberi Oku

HDP: YSK’nin kesin sonuçları şaibeleri ortadan kaldırmaz

YSK yürütülen tartışmalara rağmen referandumun kesin sonuçlarını açıkladı. Referandum konusunda itirazlarını dile getiren HDP, YSK’nin kararının “şaibeleri ortadan kaldırmadığını” ve bu durumda, sonuçların meşru olmadığını söyledi.

Haberi Oku

Gül’den AKPM açıklaması: Soğukkanlı değerlendirilmeli

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKPM'nin Türkiye kararına dair, hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının tersine, "soğukkanlı değerlendirilmeli" açıklaması yaptı.

Haberi Oku

Partili cumhurbaşkanlığı için tarih açıklandı

Partili cumhurbaşkanlığına geçmek için harekete geçen AK Parti, olağanüstü kongresinin 21 Mayıs'ta düzenleneceği açıklandı.

Haberi Oku

AK Parti’deki ayrışma derinleşiyor

Referandum öncesi başlayan AK Parti’deki ayrışma, referandum sonrası derinleşerek devam ediyor. Bu arada referandum sonrası AK Parti’de tasfiye sürecinin de başlaması bekleniyor.

Haberi Oku

Uca: Türkiye DAİŞ'e nefes aldırıyor

Türkiye’nin Şengal ve Rojava'ya yönelik hava saldırılarına tepki gösteren HDP Diyarbakır Milletvekili Êzidî Feleknas Uca, DAİŞ’in sonuçlandıramadığı katliamı Türkiye’nin tamamlamak istediği değerlendirmesi yaptı. Uca, Türkiye'nin QSD tarafından sıkıştırılan DAİŞ'e nefes aldırma gayreti içinde olduğunu vurguladı.

Haberi Oku

Salih Müslim: ABD ile Rakka'ya operasyon yakında yapılacak

PYD Eş Başkanı Salih Müslim ABD ile yakın bir zamanda Rakka’ya operasyon düzenleyeceklerini açıkladı. Müslim, “ABD ve uluslararası koalisyon ve bizim kendi güçlerimizle birlikte operasyon olacak” dedi.

Haberi Oku

CHP referandumu AİHM'e götürüyor

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, 16 Nisan referandum sonuçlarına ilişkin AİHM’e başvuru yapacaklarını açıkladı.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 116