Politika

Kurtulmuş: Kıdem tazminatı olgunlaşma aşamasında

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kıdem tazminatı güvencesini ortadan kaldıracak olan düzenlemeyi “olgunlaştırma” aşamasına getirdiklerini söyledi.

Haberi Oku

Kaybedildiği iddia edilen 11 kişi Başbakan’a soruldu

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Ankara’da zorla kaçırılarak kaybedildiği iddia edilen 11 kişinin akıbetini Meclis gündemine taşıdı.

Haberi Oku

HDP ‘üfürükçü polis’i meclise taşıdı

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, parti üye ve yöneticilerinin tutuklanmasına neden olan “üfürükçü polis”i Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a sordu.

Haberi Oku

AKP MKYK’si ve Bakanlar Kurulu toplanıyor

AKP kongresinde belirlenen MKYK bugün partinin Genel Başkanı Tayip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Binali Yıldırım başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ise yeni görevlendirmeler bekleniyor.

Haberi Oku

Erdoğan: 15 Temmuz gecesi oraya gelenler Gezi Parkı'nın gençleri değildi

Ensar Vakfı Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz'da sokağa çıkanlar Gezi Parkı'nın gençleri değildi" dedi.

Haberi Oku

14 Kasım 2016: Adı bir daha anılmayacak
28 Mayıs 2017: Biraz darbe vurduk

İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturduktan sonra sıklıkla “PKK’nin Nisan’ı göremeyeceğini ve adının bir daha anılmayacağını” söyleyen Süleyman Soylu, dün Tendürek’te askerlerle yaptığı sahurda, “Terörizme biraz darbe vurduk” dedi.

Haberi Oku

Erdoğan-Putin görüşmesine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Başkanı Putin’in yaptığı telefon görüşmesinin detayları belli oldu. Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Stratejik ortaklığı derinleştirmeye devam etme niyeti dile getirildi” denildi.

Haberi Oku

CHP’li Kaya: Gelecekte birlikte bir hareketi büyütebiliriz

CHP PM üyesi Yıldırım Kaya, HDP’li vekillerin tutuklanmasının dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla alakalı olmadığını savunarak, “Geçmiş hataların üzerine yüklenerek geleceği kurma şansımız yok. Gelecekte birlikte bir hareketi büyütebiliriz. Bu mümkün, bunun zemini var” dedi.

Haberi Oku

Berrin Sönmez: 28 Şubat AKP ile sürdürülüyor

İslami camianın önemli entelektüel isimlerinden biri olan 28 Şubat mağduru Berrin Sönmez, AKP’nin 28 Şubat tarafından teslim alınmış kadrolar tarafından kurulan bir parti olduğunu belirterek, “28 Şubat bin yıl sürecek dediklerinde çok kızardık. Şimdi bunu AKP sürdürüyor. Dindar kesim kötülüklere yavaş yavaş alıştırıldı” dedi.

Haberi Oku

İncirlik krizi: Merkel Erdoğan'dan yanıt bekliyor

NATO liderler zirvesinde Erdoğan ile görüşen Merkel'in, İncirlik krizinde tavrını net şekilde ortaya koyduğu belirtildi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 134