Politika

Yıldırım'dan Yüksekdağ açıklaması: Bundan sonra da olacak

Gazetecilerle buluşan Başbakan Binali Yıldırım, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili konuştu. Yıldırım, uygulamanın devam edeceğinin sinyalini verdi.

Haberi Oku

HDP'li Beştaş'a 23 yıl hapis istemi

Tutuklu HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş hakkında 23 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Haberi Oku

Paylan’dan Kavakçı hatırlatması: O gün karar verenler şimdi utanç duyuyor

HDP Milletvekili Garo Paylan, Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın vekilliğinin düşürülmesi ardından "28 Şubat döneminde biliyorsunuz, Kavakçı’nın milletvekilliği düşürülmüştü. O dönem o kararı alanların hiçbiri, o kararı savunamıyorlar bugün. Hepsi utanç duyuyorlar" hatırlatmasında bulundu.

Haberi Oku

Erdoğan: Varlık Fonu müteahhitlerimiz için

Türkiye'nin ekonomik anlamda ciddi bir sorunu olmadığını savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dedikoduya falan gerek yok. Açıkçası, küresel ve bölgesel krizler bir anda ortaya çıkmadıkları gibi, öyle bıçakla kesilir gibi de ortadan kaybolmazlar" dedi. Erdoğan, Varlık Fonu ile müteahhitleri finanse edeceklerini söyledi.

Haberi Oku

HDP MYK’si olağanüstü toplanıyor

HDP MYK’si, siyasi gelişmeler üzerine Cuma günü olağanüstü toplanma kararı aldı.

Haberi Oku

Sırada Demirtaş ve Aydoğan mı var?

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında 10 aylık hapis cezasının onaylanıp milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından hakkında yerel mahkemelerce hapis cezası verilen Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş ve Diyarbakır vekili Nursel Aydoğan için de benzer sürecin işletilmesi tartışmaları yapılıyor.

Haberi Oku

Barzani’nin zamanlaması yine dikkat çekici

Kritik dönemlerde birçok kez Türkiye’ye yaptığı ziyaretlerle AK Parti’ye destek verdiği yönünde eleştirilen Irak Federe Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani’nin bu kez yapacağı ziyaretin zamanlaması da dikkat çekici. Ziyaret tarihinin, AK Parti'nin "referandum tanıtım toplantısı”na denk gelmesi "destek" yorumlarına neden oldu.

Haberi Oku

Uca: Referandum korkusu ile hükümetin saldırıları derinleşiyor

Referandum çalışmalarına ilişkin konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, kadınların 8 Mart ruhu ile çalışmalarını yürüttüğünü kaydederek, partilerine ve “Hayır” cephesine yönelik baskıları, “Referandum korkusu ile hükümetin saldırıları derinleşiyor” şeklinde değerlendirdi.

Haberi Oku

HDP’li Yiğitalp Meclis kürsüsünü işgal etti

HDP Diyarbakır Milletvekilli Sibel Yiğitalp, Meclis kürsüsünü işgal eylemi başlattı.

Haberi Oku

Erdoğan TÜSİAD ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAT Başkanı Erol Bilecik ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 77