Politika

‘KCK Ana Davası’ kararı için ilk açıklama: 2009’da ‘FETÖ’cüler, bugün Erdoğancılar

“KCK Ana Davası”nda 111 Kürt siyasetçiye ceza yağdıran kararı değerlendiren DTK Eş Başkanı Leyla Güven, Kürtlerin demokratik siyasetten alıkonulmak istendiğini belirterek, “2009’da FETÖ’cüler, bugün Erdoğancılar yapıyor. Biz özgürlük trenine bindik ve demokrasiyi inşa edene kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Haberi Oku

Erdoğan CHP’ye Dersim Katliamı ile yüklendi, Yavuz Sultan Selim ile övündü!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Sarıyer'de ziyaret ettiği CHP'lilere ait "Hayır" çadırında yaşananlara ilişkin bilgi vererek, CHP Genel Başkanı’nın Dersim Katliamı’nı lanetleyemediğini yineledi. Erdoğan, devamla Alevi katliamıyla bilinen Yavuz Sultan Selimi övmesi dikkat çekti.

Haberi Oku

‘Hayır’ çadırına giren Erdoğan sinirlenerek çıktı: Asıl yalancı sizsiniz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sarıyer'de çalışma yürüten “Hayır”cıların çadırına uğradı. CHP’lilere ait çadırda yaşanan diyalogları aktaran bir belediye çalışanı, partililer ile Erdoğan arasında “Yalancı” tartışmasının yaşandığını söyledi.

Haberi Oku

Başbakan’dan AB’ye uyarı: İç işimize karışmayın

Katıldığı mitingde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "AB'yi uyarıyorum. İç işimize karışmayın. Herkes işini yapsın" dedi.

Haberi Oku

Kamuran Yüksek: Ne değişti de ceza verdiniz?

Hakkında verilen 8 yıl 9 ay hapis cezasını değerlendiren DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, aynı dosya kapsamında ve aynı mahkeme tarafından daha önce tahliye kararı verdiğine dikkat çekerek, “Acaba ne değişti de mahkeme örgüt üyesi olma suçlamasıyla hem de üst sınırdan hızla ceza verip aynı zamanda tutuklama kararı çıkarıldı?" diye sordu.

Haberi Oku

DBP: Halkın siyaset hakkı cezalandırılıyor

DBP MYK’si, Eş Genel Başkanları Kamuran Yüksek’e verilen 8 yıl 9 ay hapis cezası için “Kamuran Yüksek şahsında cezalandırılmak istenen halkın demokratik siyaset hakkıdır” açıklaması yaptı.

Haberi Oku

Kılıçdaroğlu: Kişiye endeksli düşünce Türkiye'yi felakete götürür

Referanduma götürülecek Anayasa değişikliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Kişiye endeksli, partiye endeksli bir düşünce Türkiye'yi felakete götürür" dedi.

Haberi Oku

Pir: Halk sabırsızlıkla 16 Nisan'ı bekliyor

Newroz’un hemen ardından ağırlık verdikleri “Hayır” çalışmalarına ilişkin bilgi veren HDP Milletvekili Ziya Pir, bölge halkının infaz ve yıkım politikalarını yürütenlerden hesap sormak için sabırsızlıkla 16 Nisan’ı beklediğini söyledi.

Haberi Oku

CHP'li Tezcan'dan Erdoğan'a: Hemen istifasını versin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Erdoğan'ın anayasa değişikliği için, "Cumhurbaşkanı'nın Meclis'i fesih yetkisi yok. Ey Kılıçdaroğlu, sen bunu ispat edersen ben istifa edeceğim" sözlerine yanıt verdi.

Haberi Oku

Kılıçdaroğlu'ndan 'kuzu kuzu geldi’ sözlerine yanıt

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kuzu kuzu geldi Saray’a" sözlerine “Aynı olay olsa yine, Türkiye bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalsa, söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Yine giderim" şeklinde yanıt verdi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 101