Politika

Erdoğan’dan referandum açıklaması

Meclis’ten geçen Anayasa değişikliğine dair ilk değerlendirmesini yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah bu referandum süreci başarıya ulaşacak, idam talebi de Meclis'e gelecektir" dedi.

Haberi Oku

HDP MYK ve Meclis Grubu 'referandum' gündemiyle toplandı

Anayasa değişiklik teklifinin Meclis'te kabul edilmesi ardından toplanan HDP MYK ve Meclis Grubu referandum sürecini tartışacak.

Haberi Oku

Erdoğan 12 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 12 üniversiteye rektör atadı.

Haberi Oku

Kılıçdaroğlu: Bu hatayı milletimiz düzeltecektir

Anayasa değişikliği oylamalarının tamamlanmasının ardından toplanan CHP Meclis Genel Kurulu'nu seslenen Kılıçdaroğlu, “Parlamento kendi tarihine ihanet etmiştir; bu hatayı milletimiz kesinlikle düzeltecektir” dedi.

Haberi Oku

‘Birlik olursak Ortadoğu’daki dizaynda başrol oynarız'

100 yıl önce egemen güçler tarafından dizayn edilen Ortadoğu’nun yeniden şekillendirildiği bugünlerde Partiya Azadiya Kürdistan (PAK) Batman İl Başkanı Aziz Özdemir, Kürtlerin birlik olması halinde bu süreçte başrol oynayacağının altını çizdi.

Haberi Oku

Yüksekova 'Hayır' diyecek

HDP’li 3 vekili, belediye eşbaşkanı, yardımcıları, 6 meclis üyesi ile onlarca siyasetçisi tutuklanan ve belediyesine kayyum atanan Yüksekova halkı, referandumda “Hayır” diyecek.

Haberi Oku

Meclis'ten geçti son söz halkta

Parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçişi öngören ancak içeriğinde "Başkan" yerine "Cumhurbaşkanı" ifadesi kullanılan anayasa değişikliği teklifinin tüm maddeleri TBMM Genel Kurulu'ndan geçti. Cumhurbaşkanı'nın onaylamasıyla referanduma gidecek olan teklife ilişkin son sözü halk söyleyecek.

Haberi Oku

Cumhurbaşkanlığı sistemi tümüyle kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin tümü üzerine yapılan oylamada teklif 339 oy ile kabul edildi.

Haberi Oku

Değişiklik teklifinin 2. turunda tüm maddeler kabul edildi

AK Parti ile MHP’nin uzlaşıp Meclis'e sunduğu anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerinde sona gelindi. TBMM'de 12, 13, 14, 15, 16, 17 ve 18'inci maddeler de kabul edildi. Değişiklik teklifinin geneli üzerinden son oylama yapılacak. Teklifin kabulü için en ez 330 'evet' oyu verilmesi gerekiyor.

Haberi Oku

Değişiklikte son viraj: 17’nci madde kabul edildi

Anayasa değişikliğinde 18’inci maddenin görüşülmesi için ara verilirken, 17’inci madde 341 oy ile kabul edildi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 57