Politika

Bahçeli: Referandum savaş sebebi sayılsın

Uzun bir süreden sonra kameralar karşısına çıkan MHP Başkanı Devlet Bahçeli, Federe Kürdistan Bölgesi'nin referandum kararı için, "Bu referandum Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır" dedi.

Haberi Oku

Demirtaş'ın Meclis'e SEGBİS'le bağlanma talebine ret

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın partisinin grup toplantılarına SEGBİS ile katılma talebi Meclis Başkanlığı'nca reddedildi.

Haberi Oku

Taşçıer: Kürtler adım adım birliğe gidiyor

Kürt ulusal birliğinin Kürt halkının ortaklaşacağı bir konu olduğunu vurgulayan HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, 2013 yılından bu yana yürütülen çalışmaların başarılı olduğunu belirterek, “Kürtler adım adım birliğe gidiyor” dedi.

Haberi Oku

AKP’nin kurucularından Dengir Fırat: Çürüme başladı, Erdoğan kokuyu aldı

AKP Genel Başkanı Tayip Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” diyerek Kürt illerinde startını verdiği değişimi değerlendiren partinin kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat, “Yaşanan bir yorgunluk değil, bir çürümedir. Erdoğan kokuyu aldı. Bu yaşanan bir tuzlama harekatıdır ama tuz da koktu. Çürüme devam edecek” dedi.

Haberi Oku

Tahmaz: Öcalan devreye girmeden barış sağlanamaz

Türkiye'de barışın sağlanması için Öcalan'ın devreye girmesi gerektiğini belirten Barış Vakfı Sekreteri Hakan Tahmaz, "En kritik aşamalarda devreye girmiştir. Çözüm sürecinin ilerlemesinde büyük bir emeği olduğunu görüyoruz. Edirne'deki yurttaşın ‘bizi bu süreçten çıkaracak insanın eli neden güçlendirilmiyor’ diye sorması lazım" dedi.

Haberi Oku

Topcu: Berlin’in Ankara siyaseti değişeceğe benziyor

Türkiye ile Almanya arasında boyutlanan krize ilişkin Berlin’deki gelişmeleri aktaran Gazeteci Elmas Topcu, “AKP ve Erdoğan'a yakın cami, dernek ve kuruluşların yakından denetlenmesini isteyen var. Güvenlik politikasını gözden geçirelim diyen var. Bu kriz seçimle bitmez. Ankara'ya yönelik politika değişeceğe benziyor” dedi.

Haberi Oku

Çavuşoğlu Barzani ile görüştü: Referandum huzur getirmeyecek

Barzani ile görüşen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, referandumun bölgeye huzur getirmeyeceğini söyledi.

Haberi Oku

Kılıçdaroğlu: MİT TIR'ları devlet sırrı değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bir hastalığı var, o da 'Ey Kılıçdaroğlu.' Bundan kurtulması lazım" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, MİT TIR'ları ile ilgili de "Devlet sırrı değil" dedi.

Haberi Oku

Erdoğan'dan ABD Savunma Bakanı'na YPG sitemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Savunma Bakanı James Mattis ile görüştü. Erdoğan, ABD'nin PYD'ye verdiği destekten duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Haberi Oku

Baydemir: Erken seçim değil baskın seçim hazırlığı var

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, AKP'nin erken seçim yerine baskın seçim hazırlığı içerisinde olduğunu kaydetti. Baydemir, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanma ihtimaline de işaret ederek, "Bu tehdit ortadan kalkmış değil. Bu ihtimal Demirtaşlar, Yüksekdağlar, bütün muhalefet özgür olduğunda legal demokratik siyasetin başına geçtiklerinde ortadan kalkar" dedi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 170