Adalet Yürüyüşü 5'inci gününde
Kılıçdaroğlu: Herkes için hak ve hukuk

ANKARA - Adalet Yürüyüşü'nde 5’inci günün startını veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 80 milyon için yola koyulduklarını belirterek, “Herkes için hak ve hukuk istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlatılan Adalet Yürüyüşü 5’inci gününde devam ediyor. 25 gün sürmesi beklenen 432 kilometrelik yolculukta 4 günde 85 kilometre yol katedildi. Dün Kızılcahamam’a 5 kilometre mesafede konaklayan yürüyüşçüler, bugün 16 kilometre yürümeyi hedefliyor. Dün yürüyüşçülere güçlük çıkartan sağanak yağış bugün yerini açık havaya bıraktı. Yürüyüş, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından başladı.

‘HERKES İÇİN ADALET İSTİYORUZ’

Yürüyüşten son derece memnun olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, “Adalet kavramına verdiğimiz önemi, artık bütün dünya biliyor. Adalet, hak ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz, herkes için adalet istiyoruz. Herkes için hak ve hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye zarar vermiyoruz” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, kimseye kötü söz söylemediklerini, kimse yan bakmadıklarını, 80 milyonun birarada kardeşçe yaşamasını istedikleri için bu yürüyüşü gerçekleştirdiklerini söyledi.

‘İNATLA KARARLILILKLA YÜRÜYECEĞİM’

Hükümet kanadının açıklamalarından sonra kendilerine dönük saldırılar olabileceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla azimle adalet için yürüyeceğim; 80 milyon için. Dün yürüyüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık. Gelip, geçen kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir; ‘Bu insanlar, bu yağmurun altında niye yürüyor?’ Onlara şunu söylemek isterim. Biz, adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde, adalet de olmak zorundadır.”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından yürüyüşe devam edildi.