Sultan Özakça: Dayanışma içinde olalım

ANKARA – Yüksel direnişinin 277’nci gününde “İşimizi geri istiyoruz” eylemine müdahale eden polis, basın emekçilerini de darp etti. Açıklama yapan Sultan Özakça dayanışma çağrısında bulunarak; "Nuriye ve Semih'i öldürtmeyeceğiz"

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen ve zorla götürüldükleri Sincan Cezaevi Kampüs Hastanesi’nde tutulan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevleri 157’nci, “İşimizi geri istiyoruz” eyleminin 277'nci gününe ilişkin Yüksel Caddesi'ndeki eylemine akşam da müdahale edildi.

GAZETECİLER DARP EDİLDİ

Polis, Konur Sokak’ta açıklama yapan destekçilerin açıklamalarının sonunda saldırarak, sokağın sonuna kadar sürükledi. Açıklama yapan Sultan Özakça, "Nuriye ve Semih'in adlarına tahammülleri yok. Saldırmak için elinden gelen gayreti gösteriyorlar. Ama biz yalnız değiliz, Nuriye ve Semih'i öldürtmeyeceğiz, zorla müdahalelere karşı çıkacağız, onları hapishane kampüsünden alacağız, bunu da el birliği ile yapacağız. Size güveniyorum, dayanışma içinde olalım, birlik olalım. Kalabalık olalım ki; polis ablukasını kıralım" diye konuştu.

Eylem destekçilerine müdahale eden polis, eylemi takip eden basın emekçisi iki kadını da darp etti.