'Notalar engel tanımaz'

VAN – Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne destek ziyaretinde bulunan sanatçı Pınar Aydınlar, parka müzik aletlerinin alınmamasına tepki göstererek, “Notaların hiçbir şekilde engel tanımadığını biliyoruz” dedi.

Van’da Musa Anter Barış Parkı’nda süren Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni ziyaret eden sanatçı Pınar Aydınlar, enstrümanlarıyla alana gelmek isteyen sanatçıların 2 gündür engelleniyor olmasına tepki gösterdi. “Onlar sanata, kültüre, müziğe resme, hayata, aşka ve özgürlüğe karşılar. Kuşların zehirlendiği, insanların katledildiği, müziğin yasaklandığı bir ülkede inadına direnmek en büyük sorumluluğumuzdur” dedi.

‘SANATA, KÜLTÜRE, AŞKA VE ÖZGÜRLÜĞE KARŞILAR’

Vicdan ve adaletin herkes için gerekli olduğunu söyleyen Aydınlar, “Bu kadar çok adaletsizliğin ve vicdansızlığın yaşandığı bir süreçten geçerken elimizden geldiğince insan onurunu korumak için mücadele etmeliyiz. Vicdan ve adaletin herkes için gerekli olduğunu ve herkesin ihtiyaç duyduğuna inanıyoruz. Güzel olan her şey egemen sistemin saldırıları ile karşı karşıyadır” diye konuştu.

‘SAZIMIZLA SÖZÜMÜZLE HER ALANI DİRENİŞ MEVZİSİNE ÇEVİREBİLİRİZ’

“Kuşların zehirlendiği, insanların katledildiği, müziğin yasaklandığı bir ülkede inadına direnmenin en büyük sorumluluk” olduğunu vurgulayan Aydınlar, “Buraya gelmek isteyen müzisyen arkadaşlarımızın alana alınmaması bir gerçeği gösteriyor. Bizler insana dair olan, yaşamı güzelleştiren değerlerimize sahip çıktığımız sürece faşizan zihniyeti ve yaşam alanlarımız işgal edenlere karşı sazımızla, sözümüzle bütün alanları direniş mevzilerine çevirebiliriz” diye konuştu.

‘NOTALAR ENGEL TANIMAZ’

Notaların hiçbir şekilde engel tanımadığının dile getiren Aydınlar, şunları söyledi: “Pir Sultanların yazdığı beyitlerin, sözlerin ve direniş ezgilerinin bugünlere taşınması, aslında sanatın hiçbir şekilde engel tanımadığını gösteriyor. Çünkü zulüm var olduğu sürece direniş de var olacaktır. Sanatçılar ne olursa olsun mazlum halkların ve haksızlığa uğrayan herkesin yanında olacaktır.”