Çalışma Yaşamı

Kira ve faturalarını ödeyemediği için intihara kalkışan işçi: Hakkımı istiyorum

Kira ve faturalarını ödeyemediği için intihara kalkışan CHP’li Avcılar Belediyesi işçisi Özgür Demir, 3 aydır maaş alamadığını belirterek, "Ben kimseden teselli beklemiyorum sadece hakkım olanı istiyorum" dedi.

Haberi Oku

Restorasyon çalışması esnafı iflasın eşiğine getirdi

Tarsus'ta bulunan tarihi Tenekeciler Çarşısı'nda 2 yıldır devam eden restorasyon çalışmaları, esnafı iflasın eşiğine getirdi. Esnaf, kendilerine söz veren MHP'li Tarsus Belediyesi'ni zararlarını karşılanması için göreve çağırdı.

Haberi Oku

Emekçilerden TİS tepkisi: Gelin sesimizi yükseltelim

Adana'da alanlara çıkan emekçiler, hükümetin verdiği zamma tepki göstererek, "Gelin yandaşlığa karşı sesimizi yükseltelim" dedi.

Haberi Oku

KESK ve DİSK'ten TİS'e tepki: Ortak mücadeleyi yükseltelim

Hükümet ile Memur-Sen arasında imzalanan TİS’e tepki gösteren KESK ve DİSK, emekçilere, ortak mücadeleyi yükseltme çağrısı yaptı.

Haberi Oku

‘TİS iş güvencesini gündemine bile almadı’

Memur-Sen ile hükümet arasında imzalanan TİS'le kamu emekçilerinin açlığa ve yoksulluğa mahkum edildiğini belirten EMEP GYK üyesi Sedat Başkavak, "İmzalanan TİS, iş güvencesini gündemine bile almadı" dedi.

Haberi Oku

Arkadaşları için iş bırakan işçilere soruşturma

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde işten atılan arkadaşları için 3 Ağustos'ta yarım günlük iş bırakma eylemi yapan 700 işçi hakkında soruşturma başlatıldı.

Haberi Oku

Enflasyon altı zamma imza atıldı

Memur-Sen ile hükümet arasında yürütülen toplu iş görüşmeleri, enflasyonun altında zamla imzalandı. Temmuz ayı itibariyle yıllık 9.79 kaydedilen enflasyona karşılık memura 2018 yılı için 4+3.5 zam yapıldı. KESK ise “satış sözleşmesi” diyerek tepki gösterdi.

Haberi Oku

'Hedef Sıfır Kaza'da üç ay: 582 işçi yaşamını yitirdi

Çalışma Bakanlığı'nın "Hedef Sıfır Kaza" kampanyasının üçüncü ayı geride kaldı. Ancak 3 ayda 128'i inşaat işçisi olmak üzere 582 işçi, iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.

Haberi Oku

KESK Eşbaşkanı Gezen: Memur-Sen satış sözleşmesine imza atmıştır

Milyonlarca kamu görevlisi ile emekliyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde Memur Sen’in memurları sefalete mahkum ettiğini belirten KESK Eşbaşkanı Aysun Gezen, “Emekçileri sefalete mahkûm eden bir satış sözleşmesidir” dedi.

Haberi Oku

Tarım işçilerinin tek umudu barış

Cizre’den Sakarya’ya çocuk, genç, yaşlı ayrımı yapmadan fındık toplamaya gelen mevsimlik tarım işçileri, "Cizre'de iş imkanı olsaydı buralara gelmezdik" diyor. Çalışma koşulları ve düşük ücrete dikkat çeken işçilerin tek umudu, barış koşullarının sağlanıp, köylerine dönmek.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 70