Emekçilerden TİS tepkisi: Gelin sesimizi yükseltelim

ADANA - Adana'da alanlara çıkan emekçiler, hükümetin verdiği zamma tepki göstererek, "Gelin yandaşlığa karşı sesimizi yükseltelim" dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Adana Şubeler Platformu Memur-Sen ile hükümet arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’ne (TİS) ilişkin Atatürk Parkı'nda basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya birçok emekçinin yani sıra CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş katıldı. Emekçiler adına konuşan KESK Dönem Sözcüsü Sinan Tunç, verilen zamma tepki göstererek, "Sorgusuz sualsiz yüz binlerce kamu emekçisini ihraç ederek iş güvencesini fiilen kaldıran bir anlayışın geride kalan emekçilere neler verebileceği bir kez daha belgelenmiştir" dedi.

'EMEKÇİ OLDUĞUMUZU GÖSTERELİM'

Memur Sen ve hükümet arasında yapılan TİS görüşmelerinde kamu emekçilerinin talep ve haklarının görüşülmediğini aktaran Tunç, "KESK olarak, sendikalı sendikasız tüm kamu emekçilerine çağrımızdır: Gelin, üyelerinden aldıkları yetkiyi ihanet-satış sözleşmesiyle bağışlayan yandaşlığa karşı sesimizi yükseltelim. Gelin haklarımızı ve özgürlüklerimizi yok sayanlara karşı kapı kulu değil emekçi olduğumuzu gösterelim. Gelin insanca bir yaşam için taleplerimize sahip çıkalım ve bu talepler için mücadeleyi birlikte yükseltelim" diye konuştu.