Ekoloji

Caretta carettaların yaşam alanı yok oluyor!

Bakanlık tarafından "A tipi mesire yeri" olarak değiştirilerek yapılaşmaya açılan 100. Yıl Tabiat Parkı'nda bulunan ve aralarında Caretta Caretta'ların da olduğu canlılar yok olmayla karşı karşıya.

Haberi Oku

Kyme Arkeoloji Müzesi karakola dönüştürülüyor

İçerisinde 30 bin kasa arkeolojik ürün bulunduran Kyme Antik Kentin içerisindeki Kyme Arkeoloji Müzesi karakola dönüştürülüyor.

Haberi Oku

Çöp aktarma merkezi protesto edildi

Samandağ ilçesi Sutaşı ve Yeşilada mahallelerine CHP'li belediye tarafından kurulan çöp aktarma merkezi protesto edildi.

Haberi Oku

Tarım arazileri ve su kuyuları taş ocağının tehdidi altında

Akdeniz'de ÇİMSA A.Ş. tarafından başlatılan taş ocağı ve yol yapımı çalışmalarına tepki gösteren bölge halkı, tarım arazileri ve su kuyularının yok olmayla yüz yüze olduğunu belirtti.

Haberi Oku

Egeli ekolojistler: DAİŞ’in Palmira'da yaptığını Türkiye Hasankeyf’e yapıyor

Kürt kentlerinde askeri operasyonlar sonucu çıkan orman yangınlarına ve Hasankeyf’teki Darphane Kalesi’nin dinamitlerle yıkılmasına tepki gösteren Egeli ekolojistler, “DAİŞ’in Palmira'da yaptığını Türkiye Hasankeyf’e yapıyor” dedi.

Haberi Oku

Eymir Gölü tehdit altında

Eşsiz manzarası, endemik bitki türleri ve doğası ile göz kamaştıran Eymir Gölü çevresel faktörler ve artan kentsel yapılaşma sonucu kirlilik tehdidi altında.

Haberi Oku

‘Rüya’ gibi talan!

DSİ’nin "Rüya gibi projeler" olarak tanımladığı Diyarbakır havzasında yapılması planlanan 14 barajın tamamlanması halinde ekolojik denge altüst olacak, gerekli önlemler alınmazsa "rüya" değil "kabus" gibi bir yok oluş yaşanacak.

Haberi Oku

Nesli tehlike altındaki hayvanlar yanıyor

Munzur Vadisi Milli Park’ta günlerdir süren ve müdahale edilmesine engel olunan yangın, nesli tükenmekte olan hayvanların da aralarında bulunduğu binlerce canlıyı etkiliyor. Doğa aktivisiti İsmail Ateş, söz konusu bölgenin nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanların üreme merkezi olduğuna dikkat çekti.

Haberi Oku

Uzunderelilerden JES'e karşı dava

Karabağlar'ın Uzundere Mahallesi'nde kurulması planlanan JES için İzmir Valiliği'nin verdiği "ÇED gerekli değildir" kararına karşı dava açıldı.

Haberi Oku

STÖ’ler İstanbul’dan Dersim’e doğru yola çıktı

Munzur Çevre Derneği öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum örgütü temsilcileri, Dersim’deki doğa katliamına karşı durmak için İstanbul’dan Dersim’e doğru yola çıktı.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 26