Ekonomi

Ekonomist Konukman: Gümrük Birliği'nin güncellenmemesi uzun vadede zarar verir

Ekonomist Aziz Konukman, Almanya’nın koz olarak ileri sürdüğü Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmemesi halinde ekonomiye uzun vadede zarar vereceğini söyledi.

Haberi Oku

Mısır yetiştiricileri dertli: Zararına satıyoruz

Mısırın bu yıl sıcaklardan kaynaklı veriminin düştüğünü belirten mısır üreticileri, borç batağında olduklarını ve zararına ürün sattıklarını belirtti.

Haberi Oku

Hakkari’de bal mevsimi

Ağustos’tan itibaren bal ve oğul vermeye başlayan arıların bakımını yapan Pınarcalılar, duman vererek arılarını sakinleştirdikleri kovanları tek tek inceliyor.

Haberi Oku

Ekonomist Şahinöz: 10 günlük tatil kurtarmaz

Turizmde gerilemesinin sürdüğü hatırlatan ekonomist Ahmet Şahinöz, sektörü canlandırmak için Kurban Bayram tatilinin 10 gün uzatılmasının da işe yaramayacağını söyledi. Şahinöz, “Otel satan satana gidiyor. Ortalık güllük gülistanlık değil" dedi.

Haberi Oku

Balıklıgöl’de altyapı çöktü esnaf iflasın eşiğinde

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Urfa’nın Balıklıgöl platosu içinde yer alan çarşıda başlayan alt yapı çalışması, 3 gün önce yaşanan çökme ile birlikte ziyaretleri imkansız kıldı. Esnaf, iflasın eşiğinde olduğunu söyledi.

Haberi Oku

Mardin’e ‘taşımalı turist' de derman olmadı

Otellerdeki doluluk oranının yüzde 40’larda kaldığı Mardin’de, AKP’li belediyeler tarafından taşınan yerli turistler de sektörü canlandıramadı. Kentteki en işlek caddenin kayyum tarafından akşam saatlerinde kapatılması ile birlikte esnaf iş yapamaz hale geldi.

Haberi Oku

Kurbanlık pazarları kuruldu: Alıcı da satıcı da şikayetçi

Kurban Bayramı'na 2 hafta kala kurbanlık hayvanlar ile satıcılar pazarlardaki yerlerini almaya başladı. Mühye köyündeki kurban pazarında alıcılar el yakan fiyatlardan, satıcılar ise müşteri yokluğundan şikayetçi.

Haberi Oku

Türkiye’de işsizlere 330 bin kişi daha katıldı

TÜİK Mayıs ayı işsizlik verilerini açıkladı. İş arama umudunu yitirenlerin dahil edilmediği işsizlik verilerine göre, toplam işsiz sayısı 3 milyon 225 bin kişi oldu.

Haberi Oku

‘GDO’lu ürünler tarımı da sağlığı da olumsuz etkiler’

GDO’lu ürünlerin ithal edilmesinin önünü açan kararı değerlendiren Ziraat Odası Mersin Şube Başkanı Cengiz Gökçel, tarımın gelişimini olumsuz etkileyeceğini belirtirken, Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Ful Uğurhan ise, insanların sağlığının bozulacağını söyledi.

Haberi Oku

KOSGEB kredisi OHAL’e takıldı

KOSGEB’e kitap ve kırtasiye için başvurduğunu belirten HDP Bitlis İl Yöneticisi Hamza Özkan, “KOSGEB projemi kabul etti. Ancak OHAL bürosu, HDP’li olduğum için projemi reddetti” dedi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 45