Mor Dayanışma yaz kampında bir araya geliyor

İSTANBUL – 25-27 Ağustos’ta Balıkesir’de yaz kampında bir araya gelecek olan Mor Dayanışma üyesi kadınlar, “Sen yoksan eksiğiz kız kardeşim. Haydi özgürlüğün sesine kulak verelim” diyerek tüm kadınlara katılım çağrısında bulundu.

Kadın örgütlenmesi çalışmalarına hız veren pek çok kadın örgütü, kadın kamplarında bir araya geliyor. Kampüs Cadıları ve Nar Dayanışma’nın ardından şimdi de Mor Dayanışma özgürlük ve dayanışmayı büyütmek için, 25-27 Ağustos tarihleri arasında Balıkesir Gönen’de kadınlarla bir araya gelecek.

HAZIRLIKLAR HER SOKAK VE MAHALLEDE DEVAM EDİYOR

İstanbul’un birçok semtinde örgütlü olan Mor Dayanışma üyesi kadınların, hazırladıkları afişleri de her sokak ve mahalle aralarında görmek mümkün. Öte yandan kadınlar, çıkardıkları Mor Dayanışma gazeteleri ile birlikte çarşıda, pazarda, sokaklarda dolaşarak kampa çağrı yapmayı da ihmal etmiyor. Kendisini kız kardeşlik bağı ile birbirlerine bağlı gören her kesimden kadının katılım sağlayacağı kampın hazırlıkları ise sonlanmış durumda. Hazırlıklar ve kampın duyuru çalışması sırasında yaşanan neşe dolu dakikalar ise üç gün sürecek olan kampın motivasyon dolu geçeceğinin de işareti.

‘ÖZGÜRLÜĞÜ VE YAŞAMI İSTİYORUZ’

“Özgürlüğü ve yaşamı istiyoruz” sloganı ile yaz kampında buluşacak olan kadınlar, kitap okuma atölyeleri, söyleşiler, paneller, spor, sağlık, eğlence gibi birçok etkinliğin yapılacağı kampta feminist gündeme ve Türkiye’de yaşanan kadın sorunlarına dair tartışmalar yürütecek. İş stresinden kurtularak dinlenme imkanı da bulacak olan Mor Dayanışma üyesi kadınlar, bundan sonra neler yapabileceklerine ilişkin yol haritaları ve örgütlenme sürecini de tartışacak.

Kamp ile yapacakları çalışmaya ilişkin bilgi veren Mor Dayanışma üyesi Gamze Özkök, kampın hazırlıklarının son aşamaya geldiğini söyledi. Özkök, “Taciz, tecavüz, şiddet, adaletsiz yargı, kadına karşı nefret söylemleri ve giderek dozu artan her türlü baskıya karşı ‘Hayır’ın daha gür bir şekilde dillendirileceği, müzik spor gibi aktiviteler; kitap ve makale tartışmalarıyla hem dinlenip hem zihinlerimizi tazelediğimiz bir kadın kampı olmasını istiyoruz” dedi.

‘HAYDİ ÖZGÜRLÜĞÜN SESİNE KULAK VERELİM’

Kadınların ataerkil kapitalist sistem içerisinde her taraftan kuşatıldığı bir süreci yaşadığını belirten Özkök, “Nefes alabileceğimiz alanlar gittikçe kısıtlanıyor. Taciz ve tecavüz olayları sıradanlaşıyor. Toplumun dışına itilmeye çalışılıyoruz. Ancak kadınlar olarak yaşamımıza sahip çıkıyor, dayanışmayla birbirimize kol kanat geriyoruz. Kadın özgürleşmesi için birlikte yeni yollar açmak, özgürlüğün kapılarını aralamak, derinlerde saklı öz gücümüzü bulup çıkarmak için tüm kadınları 25-27 Ağustos’ta yapacağımız kampa bekliyoruz. Sen yoksan eksiğiz kız kardeşim. Haydi özgürlüğün sesine kulak verelim” diyerek tüm kadınlara katılım çağrısında bulundu.

Kampa katılmak isteyenler 0553- 549- 62- 06 iletişim numarası üzerinden irtibata geçebilir.