AKP’li başkan: Biz istifa ettirildik

BOLU - AKP Bolu Merkez İlçe Başkanlığından dün istifa eden Adil Esen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şu biline ki biz istifa ettirildik” dedi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "metal yorgunluğu" açıklamaları ardından partinin il ve ilçe yönetimlerinde istifalar son günlerde peş peşe geldi. Daha önce istifa eden AKP'li yöneticiler tek elden çıktığı anlaşılan açıklamalar yaparken, dün istifa eden AKP Bolu Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

AKP Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Hacı Turan ile AKP Kilis Milletvekili, İl Koordinatörü Hüseyin Devecioğlu'nun AKP Bolu il yöneticileriyle yaptığı görüşmenin ardından dün AKP Merkez İlçe Başkanı Esen görevinden istifa etmişti.

Esen, istifasının ardından sosyal medya hesabından şunları paylaştı: "Son beş seçimdir bu başarılara vatandaşının arasına karışarak, vatandaşını ardına alarak imza atan kamuoyu önünde gecesini gündüzüne katarak çalışan bir Merkez İlçe Başkanı olarak kendiliğimden istifa etmem düşünülebilir mi? Böyle bir şeyi düşünmek öncelikle birlikte yol yürüdüğümüz vatandaşımıza sonra da yönetimlerime yanlış olmaz mı? İşin özeti olarak şu biline ki biz bu davaya canımızı koyduk ve biz hiçbir zaman şov yapmadık. Biz bu yolda çok çalıştık ve biz bu uğurda bilinen ve bilinmeyen çok bedeller ödedik. Bu iş elbette çok tartışılabilir yorumlanabilir. Şu biline ki biz istifa ettirildik. Biz bu işi önceleri de söylediğimiz gibi dava olarak gördük ve öyle görmeye de devam edeceğiz."