Amedspor’da yeni sezon hazırlıkları sürüyor

DİYARBAKIR – Geçen sezon tüm engelleme ve saldırılara rağmen büyük bir başarı elde eden Amedspor, yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Taner Taşkın çalışmalarını “Taraftarın karşısına yepyeni bir Amedspor çıkacak” sözleriyle özetledi.

Geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kıl payı kaçıran Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amedspor, yepyeni bir kadro ile yeni sezon hazırlıklarına son sürat devam ediyor. Üç etap şeklinde ayarlanan kamp programının Diyarbakır ayağı tamamlanırken, takım oyuncuları kampın ikinci ve üçüncü etabı için Kocaeli’nin Kartepe ilçesine gitti. Amedspor’un yeni sezon hazırlıklarına ilişkin konuşan Teknik Direktör Taner Taşkın, “Amedspor düştüğü yerden, bir avuç topraktan kendini var ederek yoluna emin adımlarla devam edecek” dedi.

‘SAHADA NE İSTEDİĞİNİ BİLEN BİR AMEDSPOR OLACAK’

Takım kadrosunda yaşanan radikal değişiklikleri değerlendiren ve Amedspor taraftarının karşısına yepyeni bir takım olarak çıkmak istediklerini söyleyen Taşkın, “Giden oyuncuların yerini doldurmak için sezon başında ve daha önceki yıllarda takip ettiğimiz futbolcuları kadromuza kattık. Şu ana kadar aldığımız oyuncular gayet iyi ve bizimle çalışmaktan memnun olduklarını söyleyebilirim” diye konuştu. Önümüzdeki sezon sahada daha canlı ve ne yaptığını bilen bir Amedspor’un olacağını anlatan Taşkın, geçen sezon en büyük eksiklerinin kulübenin zayıf olması olduğunu ve ligi 12 futbolcuyla tamamladıklarını hatırlattı.

“Bu sene daha derli toplu bir kadromuz var her mevkide oynayan oyuncunun bir alternatifi var” diyen Taşkın, kadro zenginliğinin daha fazla olacağını söyledi. Taşkın, “Şu an 28 kişiyiz ama bunlardan 10 kişi alt yapıdan aldığımız arkadaşlardan oluşuyor” sözleriyle alt yapıya verdikleri öneme dikkat çekti.

ÜÇ ETAPLI BİR KAMP PROGRAMI UYGULANACAK

Üç etaplı bir kamp programı uyguladıklarını dile getiren Taşkın, kamp programına ilişkin şu bilgileri verdi: “Birinci etap 9 gün, ikinci etap 9 gün, üçüncü etabı da 12 gün olacak şekilde ayarladık. İlk etabı adaptasyon ve yeni gelen oyuncuların şehre alışması açısından, sıcak olmasına rağmen, Diyarbakır’da yaptık. İkinci etabı Kartepe’de yapacağız. İkinci etap kondisyon ağırlıklı bir çalışma olacak, hazırlık maçları yapılmayacak. Üçüncü kamp programımız da Kartepe’de olacak. Üçüncü etapta hazırlık maçları da olacak. Kalan sürede lig başlayana kadar hazırlık maçları yapmaya devam edeceğiz. Hazırlık maçlarımızın iki tanesi şu anda netleşti. İstanbulspor ile 2 Ağustos’ta ve 5 Ağustos’ta da Kırklarelispor ile yapacağız. Kamp dönüşü 19 Ağustos’ta ligden bir hafta önce bir hazırlık maçı daha planlıyoruz ancak fikstür çekimine göre şekillenecek.”

DİYARBAKIR SICAĞI OYUNCULARI ZORLUYOR

Oyuncuların Diyarbakır sıcağından fazla etkilenmemeleri için antrenmanları sabah ve akşamın serin saatlerine ayarlamaya çalıştıklarını ancak buna rağmen oyuncuların sıcağı çok yoğun hissettiğini söyleyen Taşkın, oyuncuların şehre adapte olmaları açısından burada yapmak zorunda olduklarını belirtti. Taşkın, “Kulüp zengin olduğu için rekabet düzeyi daha yüksek bir takım olacak. Amedspor düştüğü yerden bir avuç topraktan kendini var ederek yoluna emin adımlarla devam edecek” dedi.

‘KAYYUM GELDİ YARDIMLAR KESİLDİ’

Yeni sezon hazırlıklarına ilişkin Amedspor Genel Kaptanı Faruk Erol ise Amedspor’un transfer çalışmalarına ilişkin bir iki transfer daha yapmak istediklerini belirterek bir kanat oyuncusu daha almaya çalışacaklarını söyledi. Amedspor açısından en büyük sıkıntının ekonomi olduğuna dikkat çeken Erol, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanmasının ardından belediyeden yardım alamadıklarını dile getirdi. Bu durumun takım bütçesinde büyük sapmalara neden olduğunu ifade eden Erol, ekonomik anlamda halka da görev düştüğünü sözlerine ekledi.

‘AMEDSPOR İÇİN KAMPANYAYA İZİN YOK’

Gelir olarak Amedspor’un elinde sadece mağazası olduğuna vurgu yapan Erol, konuyla ilgili SMS kampanyası başlatmak istediklerini söyledi. Erol, tüm başvuruları yapmalarına rağmen 6 aydır İçişleri Bakanlığı ve Telekomünikasyon Başkanlığı’nın gerekli izni vermediğini dile getirdi.

Erol, Amedspor’un içinde bulunduğu ekonomik sorunlara dikkat çekerek takıma sahip çıkılması çağrısında da bulundu.